POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Rama për në Devoll, militantët e PD-së tentojnë t'i bllokojnë rrugën...shishe ndaj makinave (VIDEO)

Pas Kolonjës, kryeministri Edi Rama shkoi në një takim elektoral në Devoll. Disa militantë të PD-së, organizuar nga partia, tentuan t'i bllokojnë rrugën kreut të qeverisë teksa shkonte në takimin me qytetarët. 

Forca të shumt apolicia, nga efektivët rrugorë, të rendit, Shqiponjave dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë mbajtën të bllokuar militantët në kalimin e eskortës, por nuk mungoi hedhja e shisheve të ujit ndaj makinave, dhe sende të tjera të forta. Kryeministri Edi Rama e ka shprehur qartë se ndaj personave që tentojnë të bllokojnë fushatën elektorale por edhe më tej procesin zgjedhor, do të merren ndëshkime të rënda, siç ligji e parashikon.

Edhe më herët, ata bllokuan Rrugën Korcë-Bilisht.


Lajmi kryesor:

Militanët e PD-LSI tentojnë të bllokojnë takimet elektorale të Ramës në Korçë, qëllojnë eskortën me shishe (VIDEO)


G.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Kafsha: 17/06/2019 09:30

  Po si keshtu se devollitet komunistë?! Apo kthehen nga fryn era?!

  Përgjigju
 • Populli: 16/06/2019 17:41

  Na lodhet mos e zgjateni por arrestoni dhe burgosni Salian Dumen dhe organizatoret

  Përgjigju
 • Maceduni: 16/06/2019 14:38

  Duhen ato te Sales

  Përgjigju