Rama përballë mashtrimin e Bashës për inceneratorët me faktet: Gënjeshtra e ka hundën e gjatë po këmbët e shkurtra

Lulzim Basha dhe Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dokumentet ku kryedemokrati Lulzim Basha, aso kohe kryetar i Bashkisë, i ka kërkuar i ka kërkuar qeverisë në ikje 34,6 mln euro investim fillestar për kompaninë që do menaxhonte mbetjet dhe me çmim 8 euro më të shtrenjtë se çmimi aktual.

Rama përplas deklaratën e bërë në emision, ku thotë se "shqiptarët nuk do paguanin asnjë shifër më shumë", me dokumentet.

"Gënjeshtra e ka hundën e gjatë po këmbët e shkurtra", shkruan Rama, teksa ka publikuar edhe çmimin për ton në vendet e tjera, ku Shqipëria renditet në shtetet që ka kostron më të ulët.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A janë të përballueshme për ju çmimet e produkteve ushqimore?

Komento

Komente

 • re ge: 18/10/2020 12:53

  sss

  Përgjigju
 • Grup emigrantesh: 17/10/2020 14:02

  Populli filloje PROTESTAT ne vitet 90 ne kohen e Berishes kur humben parate ne format piramidale MBAS 30 viteve PO NDODH E NJEJTA GJE PARATE QE MERREN NGA BE SHKOJNE NE DREJTIM TE PA DITUR BORXHI KAP SHIFRA MARAMENDESE QE ESHTE PARA QE DO TE PAGUHEN NGA TAKSAT E CDO SHQIPETAREVE PRANDAJ PROTESTA ESHTE E VETMJA RRUGE SHPETIMIN NGA KTHETRAT E ED RAMES SI KOKA E KORRUPSIONIT EMIGRANT ORGANIZATION STOP VOTE PER RAMEN BINDINI FAMILJET DHE TE AFERMIT TUAJ PER STOP VOTE PER RAMEN / RILINDJE

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Negociatat për Tiranën e Shkupin: Prapaskenat e një vendimi që është kthyer në reality show