Rama publikon faktet për bizneset që kanë fituar pagën e luftës dhe nxjerr mashtrimet e Bashës: Të qash e të mos qeshësh dot

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili thotë se qeveria nuk ka mbështetur bizneset e vogla. Sipas kryeministrit Rama janë identifikuar se bizneset e vogla tek të cilët kryedemokrati ka pasur takime dhe janë ankuar për situatën, ato biznese janë përfitues të pagave të luftës dhe tashmë e kanë marrë.

Në këtë mënyrë kryeministri Edi Rama e ka nxjerrë genjeshtar liderin e PD-së.

“Të qash e të mos qeshësh dot…Faktet nuk janë opinione, shpikjet nuk janë alternativë qeverisëse. Politika nuk është lojë me njerëzit”, shkruan kryeministri Edi Rama.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Baci: 12/06/2020 12:20

    Ne asnje menyre jo duhet te mendojme per familjet tona pasi provuam qe qeveria eshte nul jashte loje duke lene pa buke 75%te kryefamiljareve ne shqiper pasi nestatistikat e tyre te siguruarit privat apo shtet nuk i kalojne 15% .Se sa human eshte nje qeveri kjo tregohet me aktin se a ka evidenca te sakta per popullin qe udheheq dhe qe voten ja ka pervetesuar e jo marre ligjerisht.Turp.Te gjithe derrat nje turi kane.mjere populli.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Finalja e Conference League, Duka falënderon Ramën, Veliajn dhe të gjitha institucionet që ndihmuan në suksesin