Rama publikon foto nga gjimnazi ‘Sami Frashëri’: Më 12 shtator hap dyert, 1 nga 12 super shkollat e reja

Rama publikon foto nga gjimnazi ‘Sami Frashëri’: Më 12 shtator hap dyert, 1 nga 12 super shkollat e reja

Gjimnazi 'Sami Frashëri'

TIRANË- Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e ditës së sotme duke publikuar foto nga gjimnazi ‘Sami Frashëri’. Ndërsa ka ndarë pamje nga ambientet e reja të gjimnazit, Rama shkruan se më në fund shkolla do të hapët dyert këtë shtator, e cila ka kapacitet për të pritur deri në 1500 nxënës.

Rama shton, se ‘Sami Frashëri’ është 1 nga 12 shkollat që do të hapin dyert këtë vit shkollor, me ambiente të reja e kushtet më moderne.

“Mirëmëngjesi dhe me gjimnazin “Sami Frashëri” që është një nga 12 super shkollat e reja, që do të hapë dyert në shtator në Tiranë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Gjimnazi ‘Sami Frashëri’ iu nënshtrua rikonstruksionit pas tërmetit të 26 nëntorit. Shkolla do të ketë  49 klasa me kapacitet për 1500 nxënës. Kati nëntokësor i shkollës, është vendndodhja e laboratorëve. Në katet e sipërme janë klasat dhe mjedise të tjera të konceptuara sipas standardeve më bashkëkohore. Po ashtu palestra dhe ambientet sportive zënë një hapësirë të konsiderueshme, dyfish më të madhe sesa ajo që ishte. Kjo është 1 nga 160 shkollat që po rindërtohen në kuadër të programit të Rindërtimit.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Vicidoli: 12/08/2022 18:27

  Edvini shkatrron arsimin e shkollat vec Birisha i ka ba ma te mira se ne Tropoje

  Përgjigju
 • velar: 12/08/2022 14:23

  ku kishte pare ndonjehere shqiperia keto shkolla kaq te mira dhe te bukura,suksese ne punet e ardhshme

  Përgjigju
 • denis: 12/08/2022 14:19

  pervec pamjes fantastike qe kjo shkolle ofron eshte bere nje shkoll dhe me te gjitha kushtet qe nje shkolle i duhet

  Përgjigju
 • papi: 12/08/2022 14:17

  shkoll me te gjitha kushtet ku dhe tani ke qefe te besh mesim dhe jo si ateher qe as nuk te rrihej te mesoje asgje

  Përgjigju
 • kenti: 12/08/2022 14:17

  shkolla shume e bukur por pjes me e bukur qe mua me beri shume pershtypjen dhe eshte shume e bukur eshte pjesa e gjelberimit

  Përgjigju
 • Klea: 12/08/2022 13:58

  Kshu i pacim gjitha shkollat e shqiperise sic keni ber kte per ne z. Rama

  Përgjigju
 • Jeta: 12/08/2022 13:58

  Te ishim me salen akm do i kish len ashtu sic i kA ber termeti. Shyqyr se tani fal jush shkollat kan kushte mw tw mira

  Përgjigju
 • Blero: 12/08/2022 13:56

  Me te vertet super shkolle me keto kushtet e reja. Pun e shkelqyer

  Përgjigju
 • Altin: 12/08/2022 13:27

  Me e pa kshu thu sesht ne shqipri. Hallall se per kto kemi nevoj per pun konkrete jo llafe kot m kot

  Përgjigju
 • Ermir: 12/08/2022 13:26

  Ka lezet me kshu shkollash e investimesh hyet ne BE jo me ato germadhat ne kohn e saliut

  Përgjigju
 • Andi: 12/08/2022 12:54

  Shkollat e tiranes jane bere si te shteteve te tjera europiane bravo zoti rama

  Përgjigju
 • besnik: 12/08/2022 12:44

  Super gjimanaz, i ka dhene lagjes sone nje pamje fantastike dhe femijet e mi aty do i dergoj se ofronka super kushte

  Përgjigju
 • olta: 12/08/2022 12:44

  Gjimnaz si ne europe te them te drejten, ne qe jetojme jasht na behet zemra mal kur shikojme si po behen shkollat ne shqiperi

  Përgjigju
 • Armand: 12/08/2022 12:43

  samiu esh ber super shkoll keni ber ndertes te mrekullueshme

  Përgjigju
 • Koli: 12/08/2022 12:37

  Ta gezojne kete shkolle me standarte europiane gjimnazistet qe do mesojne ketu

  Përgjigju
 • Elda: 12/08/2022 12:37

  Uaa ish shkolla ime sa bukur qenka bere, lumsi ato qe kane fatin te studiojne ketu

  Përgjigju
 • Tosi: 12/08/2022 12:15

  Ua sa bukur sa bukur! Pls edhe ndonje foto te tualeteve qe seti te jete i plote. Po sa bukuuuuuur....

  Përgjigju
 • regi: 12/08/2022 12:12

  shpetuan dhe gjimnazistat nga ajo lodhje qe benin shkollen naten,tashme do ta gezojne dhe te mesojne sa me shume

  Përgjigju
 • colja: 12/08/2022 12:10

  nje shkoll e cila i permban te gjitha kushtet e mundshme,pergezime per keto pun kaq te mira qe keni bere

  Përgjigju
 • Soni: 12/08/2022 11:08

  Shkolle e mrekullueshme paska dale,falemindrrit qeverise Rama!

  Përgjigju
 • Geri: 12/08/2022 11:07

  Tashme gjimnazistet e Samiut do fillojne mesimin rregullisht ne gjimanzine tyre e sdo torturohen me duke shkuar turn i dyte ne gjimanzin Cajupi

  Përgjigju
 • fati: 12/08/2022 11:03

  pune fantastike. tashme kjo shkolle i permban cdo lloj kushti te mire per te studiuar

  Përgjigju
 • alma: 12/08/2022 11:02

  Sami Frasheri tashme ka kushte shume te mira mesimi

  Përgjigju
 • geri: 12/08/2022 11:01

  Shyqyr qe jeni ju ne qeveri se te tjeret sdo kishin bere gje

  Përgjigju
 • devi: 12/08/2022 11:00

  Sa mir qe eshte bere kjo shkolla re shume e bukur

  Përgjigju
 • Lala: 12/08/2022 11:00

  Ju lumshin duart po nji pytje Kam un..me keta kalamojt tan QE bejn shkollen me turne CA do bohet ?apo vetem rikonstruksion I shkollave ekzistuese

  Përgjigju
 • toni: 12/08/2022 10:56

  me te verte per tu admiruar ne standart i lart ndertimi dhe shume i sakt bravo

  Përgjigju
 • Andi: 12/08/2022 10:56

  Te lumte dora komandant ty dhe erionit qe i siguroni shqiperise nje te ardhme te sigurte per femijet tane

  Përgjigju
 • tini: 12/08/2022 10:55

  ko shkoll e meriton eshte me e mira ne shqieri dhe k rindertim e ka bere akoma me cilesor

  Përgjigju
 • Ardi: 12/08/2022 10:55

  Nje investim me mend per edukimin e brezit te ri bravo zoti rama

  Përgjigju
 • ana: 12/08/2022 10:53

  samiu ka lezet si esh ber nje super ndertes do knaqen samistat

  Përgjigju
 • ornela: 12/08/2022 10:52

  esh justifikuar kohzgjatja per ndertimin e samiut me kte perl qe ka dal

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Shfaqje e shëmtuar në 'Air Albania', tifozët e Partizanit godasin portierin Bekaj

Shfaqje e shëmtuar në 'Air Albania', tifozët e Partizanit godasin portierin Bekaj