Rama publikon fotot si do duket kopshti në Vorë: Do rilindë në 26 nëntor për 200 fëmijë

VORË- Kryeministri Edi Rama ka publikuar foto nga punimet për kopshtin “Muçaj” në Vorë. Kreu i qeverisë premton se 200 fëmijë do të futen në ambientet e reja të këtij kopshti me standarde europiane, në 26 nëntor.

"Kopshti “Muçaj” në Vorë, u rrënua 26 nëntorin e shkuar, por në 26 nëntorin që po vjen do të rihapë dyert, i rilindur për 200 fëmijë, me kushte optimale, pa dallim nga shkollat e komunave Europiane.

143 shkolla dhe kopshte të reja me standarde europiane, të gjitha gati brenda vitit 2021, në vend të godinave të sojsojshme të goditura nga fatkeqësia e fundvitit 2019, janë një përgjigje kuptimplotë në emër të Shqipërisë që Dua", shkruan Rama.

"Kopshti “Muçaj” në Vorë

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se kolaudimi i automjeteve ne shtet do te sjelle permiresim te sherbimit dhe sigurise?

Komento

Komente

 • fahrer: 30/08/2020 16:04

  Po ku ka pas kopsh n vorè e nxune ne vitet 90 tjetri ishte privat

  Përgjigju
 • Bylisi: 30/08/2020 10:54

  26 nentor??? Me 3 puntor o derman ti qenke per Guinness.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Manastirliu: Do marrim dhe 300 mijë teste të tjera të shpejta! Nuk do zëvendësojnë testet PCR