Rama publikon pamje nga shkolla e rindërtuar në Krujë: Rilindi më e bukur dhe më e fortë! Do presë 160 nxënës

Ndërsa procesi i rindërtimin vijon në të gjithë vendin, kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje të shkollës ‘Gjon Luka’ në Krujë e cila është gati për të pritur nxënësit në vitin e ri shkollor.

Rama shkruan se shkolla ‘Gjon Luka’ rilindi më e madhe, më e fortë, më e bukur se ajo që prishi tërmeti.

"Marshallah! Rilindi edhe Shkolla 9- vjeçare e Luzit, “Gjon Luka”, më e madhe, më e fortë, më e bukur se ajo që prishi tërmeti", shkruan Rama.

Shkolla ‘Gjon Luka’ ishte një tjtetër kaniter i hapur pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit. Kjo shkollë do të presë 160 nxënës me kushte sipas standarteve europiane, me 10 klasa, 5 laburatore, 2 klasa për kopësht, biblotekë e hapësira sportive.

SI.E.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Kini kujdes me historinë e dashurisë tuaj, parashikimi i yjeve për ditën e sotme