Rama publikon pamjet nga kantieri i ndërtimit për shëtitoren dhe Unazën e Tushemishtit: Brenda 12 muajve do të transformojë zonën

Rama publikon pamjet nga kantieri i ndërtimit për shëtitoren dhe Unazën e Tushemishtit: Brenda 12 muajve do të transformojë zonën

Pamje nga punimet

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale disa foto nga punimet në dy projekte të rëndësishme që janë duke u zhvilluar në Pogradec.

Sipas kryeministrit Rama, brenda 12 muajve zona do të përfundojë projekti i “Shëtitores së Tushemishtit nga ura e Drilonit deri në pikën doganore të Tushemishtit” dhe i “Unazës së Tushemishtit”, që fillon nga ura e Drilonit dhe kalon nga burimet e Zagorçanit për të përfunduar në pikën doganore.

‘Kantieri i projektit të Shëtitores dhe Unazës së Tushemishtit, nga ura e Drilonit që kalon në burimet e Zagorçanit për të përfunduar në pikën doganore të Tushemishtit, një ndërhyrje që brenda harkut kohor të 12 muajve transformon me standardin e duhur të gjithë infrastrukturën e kësaj zone.’- shkruan Rama.

Të dyja këto projekte që kapin vlerën 10 milionë dollarë, janë të financuara nga qeveria shqiptare nëpërmjet Fondit Shqiptar të Zhvillimit. Realizimi i këtyre ndërhyrjeve brenda harkut kohor të 12 muajve e transformon me standardin e duhur të gjithë infrastrukturën e kësaj zone.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Dritani: 20/05/2023 14:16

  Nje projekt qe do i japi nje sy dhe nje zhvillim qytetit te Pogradecit fal qeveris Rama keto sot po behen realitet????????

  Përgjigju
 • Joani: 20/05/2023 14:15

  Nje projekt dinjitoz qe vetem partia socialiste ti ta bej me se miri????????????

  Përgjigju
 • Ani: 20/05/2023 13:56

  Projekt i cili doni japi keti qyteti akoma edhe me shume bukuri

  Përgjigju
 • Ana: 20/05/2023 13:32

  Nje projekt qe do te jete gati per sezonin e ardhshem turistik

  Përgjigju
 • Vini: 20/05/2023 13:31

  Sa mire qe po rregullohet ky vend kaq i bukur

  Përgjigju
 • Nori: 20/05/2023 13:30

  Po e transformoni per mire kete qytet te bukur

  Përgjigju
 • Eni: 20/05/2023 13:29

  Po beni investimet e duhura ne kete qytet te bukur

  Përgjigju
 • Era: 20/05/2023 13:28

  Nje investim qe do ja shtoje akoma me shume bukurine ketij qyteti

  Përgjigju
  • Mirela Leka: 20/05/2023 14:52

   Pogradeci e meriton, ka qene gjithmone si kartoline e juglindjes se vendit

 • Sondazhi i ditës:

  Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?



×

Lajmi i fundit

U emërua ambasador në SHBA, Ervin Bushati i paraqet letrat kredenciale Joe Biden: Do forcoj bashkëpunimin mes SHBA-së dhe Shqipërisë

U emërua ambasador në SHBA, Ervin Bushati i paraqet letrat kredenciale Joe Biden: Do forcoj bashkëpunimin mes SHBA-së dhe Shqipërisë