Rama publikon videon: Ja si do shndërrohet Piramida në Tiranë (VIDEO)

Rama publikon videon: Ja si do shndërrohet Piramida në Tiranë (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama, këtë të dielë ka publikuar një video, ku tregon sesi do të jetë Piramida në Tiranë, pas rikonstruksionit të saj.

Rama shkruan se pas 30 vitesh në agoni, Piramida do të kthehet në një tjetër kryevepër të zhvillimit urban.

Sipas kreut të qeverisë, Piramida do të shndërrohet në një pikëtakim të ri për të rinjtë si dhe një zonë tërheqëse për të gjitha moshat.

“MIRËMËNGJES dhe me projektin e Rilindjes së Piramidës, e cila pas 30 vjetësh agoni, do të kthehet në një tjetër kryevepër të zhvillimit urban, që do të përhapë kudo nëpër botë lajmin e radhës për Tiranën e për Shqipërinë moderne që duam, duke u bërë pikëtakimi i ri i më të rinjve me të ardhmen, si edhe një tjetër zonë tërheqëse për të gjitha moshat, ju uroj një të dielë të bukur.”,-shkruan Rama.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • prec zogaj: 14/10/2019 00:16

  ISHALLAH mbaron mbas 8 vjetesh,,se thone se ka nisur,,se kur bitiset nje zot e di...

  Përgjigju
 • Fredi: 13/10/2019 23:09

  Ishalla bohet realitet!

  Përgjigju
 • Valentina: 13/10/2019 13:25

  Populli i Tiranes dhe I Shqiperise duhet te ngrihen dhe te ndalojne ndertimin e grataceles Syri I tiranes ne nje vend historik si sheshi skenderbe.

  Përgjigju
 • Cim tironci: 13/10/2019 12:29

  Vazhdon Rama Me plane per te rrjepur popullin PA MINIMUM JETIK NUK DUHET TE KETE ASNJE INVESTIME LUKSI POPULLI ESHTE BARK BOSH SKA BUKE PER TENGRENE RINIA PO MERR RRUGET KETO JANE VERTETE TALLJE ME POPULLIN DUKE RINOVUAR ATAVIZMAT E SISTEMIT KOMUNIST

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan