Rama publikon videon: Kur Basha thoshte se nuk do bënte KURRË aleancë me LSI

Sot një nga aleatët më të fortë të Partisë Demokratike është Lëvizja Socialiste për Integrim. Por nëse kjo gjë do të thuhej pak vite më parë askush nuk do e kishte besuar. Kjo për shkak të akuzave të forta që kreu i PD, Lulzim Basha ka bërë më herët për këtë forcë politike. Duket se kryedemokrati Basha nuk gëzon një nga cilësitë kryesore të shqiptarëve që është: besa e dhënë.

Nga çadra ku ishte ngujuar prej javësh, ai shprehej se nuk do të bënte kurrë një marrëveshje me kryeministrin Edi Rama, por nuk e mbajti fjalën. Gjithashtu, është shprehur se kurrë nuk do të bashkëpunonte apo të krijonte një aleancë më LSI, por as kjo nuk ndodhi. Ky ishte një premtim, për të cilin Basha nuk e mbajti fjalën.


Kryeministri Edi Rama ka risjellë në vëmendje deklaratën e tij, teksa shprehet se nuk do të kurrë "pazar" me LSI.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Raul: 18/05/2019 18:25

  Vetëm këtë shih, a bëhet koalicion me particken e sharebajgave të leshitdhise për të ardhur në pushtet, vetëm Basha bën koalicion dhe me djallin, Fallxhoren Nafije që flet natën me zotin dhe me Abaz Aliun me ndihmën e haxhi dede batakci Edmond Ibrahimi dhe te nesërmen mbledh sharebajgat e leshitlikes dhe u tregon përrallën e mëngjezit se me 11 maj do rrëzojme Ramën, se ne Maj ka zgjedhje të parakohshme apo në 25 maj Rama do largohet ,por një gjë është e sigurt, Sharebajgat e leshitdhise Kembeshtrembeta Kejdi dhembcakallja dhe Epshurr Brahimkari nuk do jenë më përjetë në parlament

  Përgjigju
 • Emiljano: 18/05/2019 10:17

  Te vërtetën ka thënë... E ka thënë më spond që shqiptarët ta Marin vesh që kur të jetë PëDëja me Lsi populli mos tu shkoj nga pas

  Përgjigju
 • top chanel: 17/05/2019 21:14

  te dashur telespektatore mireseerdhet ne emisionin portokalli.i ftuar nderi sot eshte me ne zonjusha lulzime basha

  Përgjigju
 • Lui: 17/05/2019 21:08

  Zoti Rama, keq me vjen por kete rradhe bere autogol. Ti ishe ai qe nxite popullin ne proteste me 21 janar, me te drejte sepse ishte pikerisht Meta qe u kap ne video me Dritan Priftin. Deri ketu ne rregull. Por pas pak vitesh ishe ti ai qe bente aleance me Meten. Morali: Per pushtet ju politikane beni aleance edhe me djallin. Te jem i sinqerte, populli tek ty i mbante shpresat se ndoshta ky vend do ndryshonte. Prandaj ka edhe nje deshire te madhe per te ikur nga Shqiperia, se e keni zhgenjyer popullin. Per me teper alternativa tjeter per te qeverisur, dmth PD, eshte shume me keq se PS dhe prandaj dhe shpresat sa vjen e po humbasin. Prandaj bej kujdes mos bej ndonje levizje te gabuar tani ne fund te reformes ne drejtesi..

  Përgjigju
  • E verteta: 18/05/2019 00:00

   E ke pare zemerthyrin kenge e dr florit

 • emigranti: 17/05/2019 20:04

  Tha nje te vertete te madhe,nuk do te qeverisi asnje here me lsi-ne vendin sepse populli ua ka hequr fillin.

  Përgjigju
 • Didi: 17/05/2019 19:44

  Ketij nuk i pushon as goja...flet e flet sikur nuk e di qe nuk vendos dot per gje

  Përgjigju
 • Toni: 17/05/2019 18:50

  ka akoma rob qe besojne te keta... ky milet perfundimisht nuk behet

  Përgjigju
 • Lalka i Radanecit: 17/05/2019 16:40

  Letezaj i themi qesh hunda buzen dhe mu... njrlloj edhte kake

  Përgjigju
 • Hinglateri: 17/05/2019 16:05

  Po cfar mu... burri je ti karagjoz

  Përgjigju
  • Taras Bulba: 17/05/2019 18:49

   Qenke nje rrote k....qe nuk e ke shukun i Ceceni Hinglateri

  • Lalka i Radanecit: 17/05/2019 16:33

   Burre pe bythke bre tu mbyllte eshte Bashka

 • rea: 17/05/2019 15:58

  Ky eshte Leboo, me L te madhe shtypi

  Përgjigju
 • Besford këlluf gjoleka: 17/05/2019 15:53

  O lyl a ke ndonjë pik DINJITETI ? ? ? Po ti se kupton dot fjalēn dinjitet se ske një pik dinjitet. Ti je hajdut gënjeshtar kriminel debil pa dipllom e i kujton Shqiptarët të gjith njësoi si seit dollapi kalbur. Po atë që ke mbjell po korr o SORR.

  Përgjigju