Rama publikon videon nga shkolla në Shijak: Doli jashtë funksionit pas tërmetit, por po rilind më e fort me gjëra të reja

TIRANË- Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një video nga punimet e shkollës "Kajo Karafili" në Shijak, e cila u shkatërrua nga tërmeti i 26 nëntorit. Rama ka një përshëndetje të veçantë për nxënësit dhe mësuesit e kësaj shkolle, teksa i premton një godinë më dinjitoze.

"Mirëmëngjes dhe me një përshëndetje të veçantë për fëmijët, prindërit, mësuesit dhe ekipin drejtues të shkollës "Kajo Karafili", që pasi doli jashtë funksionit nga tërmeti i 26 nëntorit, po rilind, më e fortë, më e bukur, më e madhe e me plot gjëra të reja, ju uroj të gjithëve një ditë të mbarë", shkruan Rama.

Kjo shkollë do të ketë 15 klasa për 200 nxënës si edhe 6 laborator.

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Klubet paralajmërojnë protesta! A jeni dakord me vendimin e Ligës së Futbollit për të përshkallëzuar bojkotin?

Komento

Komente

  • BENI: 16/08/2020 15:04

    BRAVO RAMA ME KETO SHKOLLAT ,,DUHEN ndertuar te reja dhe te riparohen disa te tjera...

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

U akuzua se nxori në pritë Azem Hajdarin, Klosi i përgjigjet Berishës: Absurditet, nëse do ishte e vërtetë kjo implikonte Fatos Nanon dhe jo mua! Vdekja e tij i interesonte Saliut