Rama: Së shpejti kryeqyteti do jetë Tiranë-Durrës, do bëhen një (VIDEO)

Gjatë një bashkëbisedimi me qytetarët, kryeministri Edi Rama tha se Tirana dhe Durrësi nuk janë ato të disa viteve më parë, pasi janë kthyer në dy zonat më të populluara.

Kryeministri shtoi më tej se Durrësi shumë shpejt do të jetë një metropol dhe do të kemi dy “kryeqytete” Tiranë-Durrës.

“Tirona dhe Durrësi nuk janë ato që ishin. Janë dy zona që janë rritur në ndërtime dhe popullsi. Është njësoj sikur t’i vendosësh një trupi tre zemra dhe t’i thuash funksioni. Vetëm me një mënyrë funksionon, me programin e PD-së. Kështu që për Durrësin shoh një perspektivë të rëndësishme sepse duam apo s’duam ne gjëja po vjen vetvetiu drejt metropolit. Ky është destinacioni dhe ne duhet të shohim një zonë, kështu do të quhet, kryeqyteti Tiranë-Durrës, do të jenë një nuk ka ku shkon. Prespektiva është fantastike”, tha Rama.


Lajmi kryesor:

Rama: Gati projekti për ndërtimin e portit, do jetë më i madhi në Mesdhe! Është lidhur kontrata për hekurudhën Tiranë-Durrës (VIDEO)


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Berisha e Meta do e arrijnë qëllimin me protestën e 6 dhjetorit×

Lajmi i fundit

3 misione diplomatike ukrainase marrin letra kërcënuese me bojë të kuqe, reagon Kuleba

3 misione diplomatike ukrainase marrin letra kërcënuese me bojë të kuqe, reagon Kuleba