Rama: Shumë shpejt do të nis puna për ndërtimin e Teatrit Kombëtar...pavarësisht lehjeve të tyre që janë shumë të larta

1604053606_erama.jpg

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se shumë shpejt do të nisë puna për ndërtimin e Teatrit Kombëtar në po të njëjtin truall.

"Shumë shpejt do të fillojë Teatri Kombëtar në atë truall, dhe siç ndodh me punët tona kur të mbyllen ato do të flasin vetë, por ndërkohë që punohet ne do flasim se decibeli i lehjeve të tyre janë në nivele të larta dhe ne do të flasim për të ndihmuar të gjithë që të kuptojnë të vërteta të thjeshta që faktet të mos shkelen me këmbë", tha Rama.


Lajmi kryesor:

Hapet kantieri më i madh në Tiranë i rindërtimit! Rama thumbon kundërshtarët: S'jemi si këta që për njerëzit mendojnë kasolle, vetë me vila në det e kodër


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Situata e COVID po rëndohet! Mendoni se duhen mbyllur disa aktivitete tregtare dhe të kufizohet me shumë lëvizja gjatë ditës?×

Lajmi i fundit

John

Shkeli të gjitha rregullat anti-COVID në ditëlindjen e Bes Kallakut, Meta flet pas gjobës: Marrëzi, unë jam shembull i përgjegjshmërisë