Rama thirrje SPAK-ut për Berishën: S'kemi nevojë të presim 30 vite për një goditje 'post mortum'! Është aty gjallë

 

Kryeministri Rama tha se SPAK duhet të veprojë tani dhe të hetojë të gjitha krimet e mëdha të së kaluarës, duke iu referuar kështu Berishës.

"Nuk duhet të presim edhe 30 vite për goditje 'post mortum'. Janë gjallë, janë vërdallë, janë përballë, i kanë aty. Madje bëjnë karshillëk ndaj shqiptarëve dhe Amerikës. Nuk kanë faj derisa drejtësia e re merret me 'arkat me peshk'", tha Rama.

 


Lajmi kryesor:

Rama: Jam gati të shkoj që nesër në SPAK për të treguar kush është 'kuçedra' e korrupsionit! S'kemi pse presim 30 vite për goditje 'post mortum'! Prokurorët të godasin lart dhe nga të katërta anët


K.T./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar