POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Meta: Vendimi i drejtë, mund të përballem me çdo gjykatë...vijoj të pres Ramën

I bindur që vendimi i tij për shtyrjen e zgjedhjeve është i duhuri. Ka qenë kjo fjala që është përsëritur më së shumti nga presidenti Ilir Meta në konferencën për shtyp. Për të përforcuar këtë qëndrim, kreu i shtetit tha se është i gatshëm që të përballet në çdo gjykatë që ka juridiksionin për ta gjykuar. Ndërkohë, theksoi se vijon të presë Ramën, që të reflektojë dhe të mos bëhet protagonist "i një të diele të ndarë".

"Vendimet që kam marrë janë në përgjegjësin time institucionale, kushtetuese, por edhe njerëzore. Jam i bindur që vendimet janë shumë të drejta në interes të vendit. (...)E kam marrë përgjegjësinë time, jam i gatshëm që të përgjigjem për këtë akt përpara çdo gjykate, brenda dhe jashtë vendit që ka juridiksionin ta gjykojë...deri në Hagë po të duan. Unë këtu jam, vazhdoj të jem edhe tani, e prita, e pres. Detyra ime të bëj gjithçka, nuk është axhendë e politikës të garantoj zgjedhje gjithë përfshirëve. Reflekto, ndryshe cenohen negociatat", tha Meta.

Lexo edhe:
Lajmi kryesor:

3 ditë nga 30 qershori/ Meta dekreton 13 tetorin për zgjedhjet vendore!


B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • En Amaris: 27/06/2019 17:08

    o plere pse nuk i ule me pare ne diskutime Bashen dhe Ramen, por prite deri me sot.Kur Rama i dergonte letra Bashes pse nuk u ndjeve ti si president per ti ulur meqe doje te miren e popullit.tani po na tregon edhe qe je i gatshem te shkosh ne cdo gjykate,na dukehs edhe i sigurt sepse sh mire na e benqe kur nuk je denuar per ato vjedhje qe ke bere,pale te zgjodhem dhe president.

    Përgjigju