Rama 'zbulon' informacionin që mori Meta te filxhani i Kryemadhit që anuloi zgjedhjet

Argumenti i dhënë nga presidenti Meta se ka pasur informacione nga shërbime sekrete se më 30 qershor do të kishte trazira, Rama e ka quajtur absurd. Madje me  doza ironie, ai tha se kur fliste për shërbime sekrete inteligjente, Meta ka nënkuptuar "filxhanin e Monës".

"Kam informacion nga agjencitë serioze tha Meta, por ka qenë filxhani i Monikës. Kështu që kjo nuk bëhet. Është momenti që njerëzit të marrin përsipër një gjë shumë të thjeshtë. Të shkojnë dhe të votojnë me 30 qershor, ata që nuk duan të votojnë,të mos përzihen me gurgulenë e këtyre", tha Rama.


Lajmi kryesor:

Militanët e PD-LSI tentojnë të bllokojnë takimet elektorale të Ramës në Korçë, qëllojnë eskortën me shishe (VIDEO)


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Vrau Elton Çiçon për hasmëri në 2016 në mes të Bllokut, kush është Jani Aliaj! Apeli i GJKKO i konfiskoi sot pasuritë

Vrau Elton Çiçon për hasmëri në 2016 në mes të Bllokut, kush është Jani Aliaj! Apeli i GJKKO i konfiskoi sot pasuritë