Rama zbulon pse nuk reagoi për Xhakën dhe Shaqirin në përballjen me Serbinë

 

Të gjithëve u ka bërë përshtypje përse kryeministri Edi Rama nuk reagoi për fitoren e Zvicrës përballë Serbisë, kur protagonistë kanë qenë 2 shqiptarët Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

“Nuk e kuptoj pse duhet të flisja se nuk jam kryeministër i Zvicrës, por i Shqipërisë, nëse do i ndaja ato 2 shqiptarët që ne i shohim me dashurisë dhe simpati të madhe për një ndeshje të veçantë, ca do bëja, do i përdorja ato figura për politik dhe në një mënyrë aspak dinjitoze sepse është ekipi kombëtar i një shteti tjetër dhe do i fryja zjarrit të një nacionalizmi qesharak, por nacionalizmi është sa qesharak aq edhe i rrezikshëm, nuk e shoh të nevojshme dhe kush e bën nuk bën gjënë e duhur”, tha Rama.


Lajmi kryesor:

'Janë ca kinse patriotë të mëdhenj', Rama reagon sërish për 'Xhakën': Nuk i ndihmoj dot ata që nuk duan të kuptojnë pse-në


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

‘Aktivitete shtetërore për qëllime elektorale’, KQZ u ndalon socialistëve zhvillimin e 5 aktivitete politike! Flamur Golemi 'më i ndëshkuari'

‘Aktivitete shtetërore për qëllime elektorale’, KQZ u ndalon socialistëve zhvillimin e 5 aktivitete politike! Flamur Golemi 'më i ndëshkuari'