Rama zbulon se si banditët e ndoqën Niko Peleshin deri në oborrin e policisë. Përgjigjja 'transparente' që dha shefi

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar një incident që ka ndodhur në vitin 2011 kur për bashkinë e Korçës garonte Niko Peleshi, teksa gjatë fushatës elektorale e kanë ndjekur banditë -siç Rama u shpreh, dhe se policia i ka dalë në mbrojtje atyre.  Rama tha se akuzat e opozitës joparlamentare për blerje të votave nuk qëndrojnë, pasi sipas tij Partia Socialiste e ka treguar se ka fituar zgjedhjet në 2013-ën përballë Berishës që siç ai akuzoi edhe ka vrarë njerëz, kështu që fitorja në garë me Lulzim Bashën - tha Rama është fitore e garantuar.

"Në zgjedhjet e vitit 2011 në Korçë, deri brenda në oborrin e policisë i shkonin pas banditët Niko Peleshit, dhe drejtori i Policisë i thoshte e kemi hapur policinë dhe për qytetarët, jemi transparentë, nuk kemi çfarë t'i themi qytetarit. Si ka mundësi tani Saliu, mbasi e kishte treguar se ishte në gjendje të vriste dhe njerëz, në 2013-ën e mundëm, kurse në 2017-ën për të mundur Lulin paskemi blerë vota. Partinë e Lulit, të Mulit, Gridës dhe Salianjit, ne u dashka ta mundim duke u hedhur nëpër Shqipëri për të kultivuar drogë për të mbledhur para dhe për të blerë? Këto janë versione ekstremiste të budallallikut njerëzor", tha kryeministri gjatë takimit elektoral në Korçë.


Lajmi kryesor:

Militanët e PD-LSI tentojnë të bllokojnë takimet elektorale të Ramës në Korçë, qëllojnë eskortën me shishe (VIDEO)


G.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)