Raporti i Transparency International, Basha: Pa zgjedhje të lira dhe të ndershme, Shqipëria do të mbetet një nga vendet më të korruptuara në botë

Raporti i Transparency International, Basha: Pa zgjedhje të lira dhe të ndershme, Shqipëria do të mbetet një nga vendet më të korruptuara në botë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se pa zgjedhje të lira dhe të ndershme Shqipëria do të mbetet një nga vendet më të korruptuara në botë. Duke ju referuar një raporti të Transparency International, Basha thekon se zgjedhjet e lira duhet të jenë qëllimi i gjithë shqiptarëve që ardhmja e tyre të jetë më e mirë.

‘Ajo që kemi thënë gjatë gjithë kohës, madje edhe më të bindur që nga 25 prilli, tashmë është e qartë për të gjithë. Pa zgjedhje të lira dhe të ndershme, Shqipëria do të mbetet një nga vendet më të korruptuara në botë. Zgjedhje të lira duhet të jetë qëllim i gjithë shqiptarëve që ardhmja e tyre të jetë më e mirë.’- shkruan Basha.


Lajmi kryesor:

DW: Lufta kundër korrupsionit është përgjegjësi e vetë qeverive të Ballkanit Perëndimor


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Pas 5 vitesh mungesë Adele ngjitet përsëri në skenë! Tregon emocionet e rikthimit