Rastet ditore me COVID në Berat/ Të infektuar nxënës, mësues dhe punonjësja e burgut

Foto ilustruese

1611259482_autoResizedCOVIDtest1605791078.jpeg

Rastet me COVID-19 në shkollat po rriten çdo ditë edhe në Beratit.

Mes rasteve të të infektuarve të raportuara zyrtarisht nga Ministria e Shëndetësisë në Berat, janë mësues, nxënës, 1 punonjëse sociale në IEPV Berat dhe një shitëse.

Rastet e raportuara sot:

-1 punonjëse sociale në IEPV Berat.

-2 mësuese në shkollën 9-vjeçare "Koço Brisku" në fshatin Lapardha.

-1 mësuese në shkollën 9-vjeçare në fshatin Cukalat.

-1 mësuese në shkollën 9-vjeçare në fshatin Samaticë.

-1 nxënës në shkollën 9-vjeçare "22 Tetori" në Berat.

-1 nxënëse në shkollën 9-vjeçare "Sali Gjuka" në Urë-Vajgurore.

-1 shitëse në një dyqan ushqimor.


Lajmi kryesor:

678 raste të reja me COVID dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord nëse Shqipëria përdor edhe vaksinat ruse e kineze përveç vaksinave perëndimore?×

Lajmi i fundit

John

Tërmet me magnitudë 6 ballë në Greqi, ndihet edhe në Tiranë, Korçë, Durrës e Fushë Krujë