Reagon Veliaj pas gafës së PD me shtëpitë e reja: Basha në situatë dramatike, por aspak serioze

1608891283_VELIAJ22.jpg

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka ironizuar Partinë Demokratike dhe kreun e saj Lulzim Basha, pas bllofit të radhës së Ina Zhupës. Veliaj e quan dramatike situatën brenda Partisë Demokratike përderisa kjo forcë politike për të disatën herë radhazi arrin në nivelin e shpifjeve të tilla publike, por megjithatë fton qytetarët të mos e marrin seriozisht, pasi as vetë kreu i saj Lulzim Basha nuk e ka marrë ende seriozisht partinë që drejton.

“Situata me tërmetin serioze, por aspak dramatike. Situata me PD është dramatike, por aspak serioze. Tjetër Lul Ali Aga, tjetër Lul Shaban Aga, e tjetër Lul Gjum Aga,” shprehet Veliaj.

Bashkia e Tiranës përgënjeshtroi sot deklaratën e përfaqësueses së PD, Ina Zhupa, e cila pretendonte se shtetasi Lulzim Ali Aga nga Vishnja e Vaqarrit ka përfituar nga Programi i Rindërtimit, ndërkohë që zotëron 4 prona të tjera dhe duhet të përjashtohej si përfitues, por nga dokumentet e publikuara nga Bashkia e Tiranës, rezulton se PD ka ngatërruar person dhe shtëpia në të vërtetë i është ndërtuar Luli Shaban Agës.


Lajmi kryesor:

PD denoncon: Procesi i rindërtimit nga tërmeti, selektiv! Po shpërblehen militantët e partisë! Veliaj: Basha në situatë dramatike, por aspak serioze


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Nishani: Nuk e përjashtoj që Lëvizja e Berishës të jetë për interesa personale, disa takime po ia organizojnë deputetë të PD! S’ka pakt të fshehtë me Bashën