Real Madrid "bie" në Gjermani
PSG ndalet nga City, në Francë

Real Madrid "bie" në Gjermani<br />PSG ndalet nga City, në Francë
Reali i Madridit ka pësuar një disfatë të paparashikueshme me rezultatin 2- 0 nga Wolfsburgu.

Goli i parë u shënua nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 18’, nga mbrojtësi zviceran, Ricardo Rodriguez, ndërsa 7 minuta më pas, në të '25-ën, është Maximilian Arnold i cili dyfishon shifrat, duke vulosur fatin e këtij takimi.

Pavarësisht përpjekjeve të shumta të madrilenëve për të ndryshuar rezultatin ato nuk u finalizuan me sukses. Skuadra gjermane dëshmoi se është një rival i fortë dhe tepër rezistente, sidomos në fazën mbrojtëse.

Fitorja e pastër 2-0 i jep shanse të mëdha Wolfsburgut për kualifikimin në gjysmëfinale, hap i cili do të ishte historik për "ujqërit", pasi për herë të parë do të ishin në fazën e 1/2 të UEFA Champions League.

Nga ana tjetër Reali ka shumë pak shumë shpresa për të përmbysur rezultatin e sotëm në ndeshjen e kthimit në "Santiago Bernabeu".

city

Ndërkohë në Francë, "derbi i sheikëve", PSG dhe Manchester City ka dhuruar spektakël në "Park de Prince".

Ky takim ka përfunduar me rezultatin 2-2 pavarësisht se vendasit kanë dominuar lojën. Pjesa e parë është mbyllur 1-1 me golat e shënuar nga De Bryune dhe Zlatan Ibrahimoviç. Suedezi humbi edhe një penallti.

Ndërsa edhe në pjesën e dytë janë edhe dy gola të tjerë, ku në minutën e 60 të takimit Rabiot shënoi 2:1 në favor të PSG. Ishte goli i Fernandinho që barazoi rezultatin në 2:2 në minutën e 72-të të takimit.

PSG-së i duhet fitorja në Manchester për tu kualifikuar në Champions, por gjithçka do të vendoset në ndeshjen e kthimit e cila do të luhet në Angli.