Reali i përgjigjet Barcelonës me klas
fiton Juventus, humbet sërish Milani

Reali i përgjigjet Barcelonës me klas<br />fiton Juventus, humbet sërish Milani
Reali i Madridit shkurton sërish diferencën me ekipin e Barcelonës në klasifikim në 2 pikë pas fitores 3-0 përballë Almerias. Një super gol me një gjuajtje fluturimthi e James, Arbeloa dhe një në autogol i miqve i dhanë fitoren e radhës ekipit të Ancelotit.

Gara për titullin kampion do të vazhdojë deri në javën e fundit, pasi Reaeli shpallet kampion nëse fiton të gjitha ndeshjet dhe nëse Barcelona do të ndalet në të paktën një barazim, pasi nëse e mbyllim me pikë të barabarta trofeu shkon për kampionët e Europës me golavarazh në ndeshjet direkte.

Serie A
Juventusi rikthehet te fitorja pas humbjes në derbi me Torinon duke mundur Fiorentinën me përmbysje në shtëpi me rezultatin 3-2. Golat për Juven u shënuan nga Lorente dhe Tevez dy herë duke treguar se kryesojnë me meritë kampionatin italian edhe këtë edicion.

E ndërsa Juve vazhdon fitoret, e kundërta ndodh me Milanin, që sa vjen edhe zhytet nga një humbje në tjetrën. Këtë herë ka qenë radha e Genoas për ta mposhtur në shtëpi 1-3.

Duelin e shqiptarëve në ndeshjen Lazio-Parma e ka fituar Berisha me Canën edhe pse në fushë ka qenë vetëm një kuqezi, Andi Lila. Kundërpërgjigjet Roma duke mundur Sasuolën 3-0, por Lazio duket se do ta mbajë deri në fund të kampionatit vendin e dytë në renditje.

d.balla/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Kievi: Pothuajse 20,000 fëmijë janë dëbuar në Rusi! Deri tani janë riatdhesuar vetëm 327

Kievi: Pothuajse 20,000 fëmijë janë dëbuar në Rusi! Deri tani janë riatdhesuar vetëm 327