Reali surprizohet nga ekipi i
kategorisë së tretë në Spanjë

Reali surprizohet nga ekipi i<br />kategorisë së tretë në Spanjë<br>
Mbrëmjen e së martës në Spanjë u zhvilluan ndeshjen e kupës së mbretit, në ndeshjet që spikati ishte përballja mes kampionëve të Real Madrid dhe skuadrës së kategorisë së tretë në Spanjë, Fuenlabrada.

Ndeshja e parë ishte mbyllur me fitoren 2-0 të Realit në fushën e Fuenlabrada, ndeshja e kthimit rezultoi surprizë për madrilenët.

Ndeshja u mbyll në barazim me rezultatin 2 me 2 dhe në fund të takimit të gjithë lojtarët e Realit u vërshëllyen nga tifozët e tyre, ndonëse në fushë Reali u paraqit me ekipin e dytë.

Ishin miqtë që kaluan të parën në avantazh me Milla në minutën e 25’, ndërsa në të dytën përmbysi Borja Mayoral  respektivisht në minutën e 63’ dhe 70’, baraspesha u vulos nga Alavaro Suarez në minutën e 89’.

ME rezultatin e përgjithshëm 4-2 Real Madrid kalon në fazën tjetër të kupë së mbretit.

Djegin karriget dhe sende drejt Spiropalit, si e vlerësoni aksionin e PD?