Realizohet me sukses ndërhyrja e rrallë në Spitalin Memorial të Fierit, mjekët heqin tumorin në zonën e kërbishtit! Ministrja koçiu: Delikate

Realizohet me sukses ndërhyrja e rrallë në Spitalin Memorial të Fierit, mjekët heqin tumorin në zonën e kërbishtit! Ministrja koçiu: Delikate

Momente nga operacioni delikat

Një ndërhyrje e rrallë u realizua me sukses  tek një pacient 63 vjeç, i diagnostikuar me një formacion (Sarcome) në shkallë të avancuar në zonën sakrale.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu në një postim në rrjetet sociale tha se “gjatë ndërhyrjes së kryer me sukses nga bashkëpunimi i ngushtë midis mjekëve specialistë të Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” dhe të Spitalit Rajonal “Memorial” Fier u realizuan procedurat kirurgjikale të heqjes radikale të një mase tumoriale në zonën e kërbishtit të pacientit.

Koçiu tha se pacienti gëzon shëndet të plotë, ndërsa shprehu mirënjohje për stafin e mjekëve.

 

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Dimal/ Organizonte lojëra fati, arrestohet 51-vjeçari me pistoletë stilolaps dhe municion luftarak

Dimal/ Organizonte lojëra fati, arrestohet 51-vjeçari me pistoletë stilolaps dhe municion luftarak