Realizohet me sukses një operacion i vështirë në Krujë, ministrja: Synimi ynë, shërbimi pranë vendbanimit

Realizohet me sukses një operacion i vështirë në Krujë, ministrja: Synimi ynë, shërbimi pranë vendbanimit

Një ndërhyrje e vështirë kirurgjikale është realizuar në Spitalin Bashkiak “Dr. Stefan Gjoni” të Krujës. Lajmin e ka ndarë në rrjetet sociale ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu, sipas të cilës ky operacion u krye falë bashkëpunimit të mjekëve në Spitalin e Krujës me Spitalin Obstetrik Gjinekologjik “Mbretëresha Geraldinë” dhe Qendrën Spitalore Rajonale të Tiranës “Shefqet Ndroqi”.

“Në Spitalin Bashkiak “Dr. Stefan Gjoni” të Krujës, falë bashkëpunimit me Spitalin Obstetrik Gjinekologjik “Mbretëresha Geraldinë” dhe Qendrës Spitalore Rajonale të Tiranës (QSR e Tiranës “Shefqet Ndroqi”), është kryer një ndërhyrje kirurgjikale e shkallës së lartë të vështirësisë, hysterectomy tek një paciente, e cila tashmë gëzon shëndet të plotë”, shprehet ministrja.

Koçiu falënderon mjekët dhe infermierët për punën e tyre të mirë dhe të përkushtuar dhe thekson se ofrimi i shërbimit sa më pranë vendbanimit mbetet një nga synimet kryesore.

“Mjekë me përvojë nga spitale të ndryshme bashkëpunojnë për të bërë më të mirën tek pacientët”.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Komisioni ‘TIMS’, PS: S’mund të ketë vendime të njëanshme! Salianji: Është vërtetuar se ka pasur ndërhyrje në ‘TIMS’! Ju kërkoni të bllokoni hetimet

Komisioni ‘TIMS’, PS: S’mund të ketë vendime të njëanshme! Salianji: Është vërtetuar se ka pasur ndërhyrje në ‘TIMS’! Ju kërkoni të bllokoni hetimet