Red Bull 'shopping' në Itali, i merr pilotin Ferrarit

Red Bull 'shopping' në Itali, i merr pilotin Ferrarit

Carlos Sainz dhe Sergio Perez

Tregu i transferimeve për pilotët e Formula 1 është i hapur dhe së fundmi Carlos Sainz i Ferrarit lidhet me një kalim te Red Bull në sezonin 2025. Sky Sport bën me dije se kampionët në fuqi, Red Bull është duke parë sesi do shkojë sezoni i Sergio Perez, që nuk ka kontratë pas këtij sezoni.

Meksikani është lidhur me një largim nga kampionët e Red Bull dhe emri që përflitet si zëvendësues i tij është Carlos Sainz. Është pikërisht spanjolli që projektohet krah Verstappen në njëvendëshen austro-britanike.

Kalimi i Hamilton te Ferrari ka bërë që Sainz të jetë i tepërt dhe në kërkim të një ekipi të ri. Me Mercedes që sheh Andrea Kimi Antonelin si zëvendës të 7 herë kampionit të botës, edhe Red Bull po mendon të forcohet dhe pikërisht me një emër nga Ferrari, si Sainz.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Kroacia e shpalli 'non-grata', zv.kryeministri i Malit të Zi: Vendimi është politik

Kroacia e shpalli 'non-grata', zv.kryeministri i Malit të Zi: Vendimi është politik