Refik Halili mbron skandalin e Armando Dukës: Goditje e ulët dhe interesa meskine për mënyrën sesi menaxhohet ky investim i madh

Refik Halili mbron skandalin e Armando Dukës: Goditje e ulët dhe interesa meskine për mënyrën sesi menaxhohet ky investim i madh

Ashtu si kundër pritej, edhe presidenti i Tiranës, Refik Halili ka mohuar gjithë skandalin ku janë përfshirë me FSHF dhe Armando Dukën duke thënë se  asnjë vlerë monetare nuk ka kaluar në asnjë llogari tjetër përveçse ato zyrtare të KF Tirana. Ato i cilësojnë këto si sulme, për shkak të “xhelozisë” për investimin e madh që është bërë në klub.

“Nisur nga sensibiliteti i madh mediatik duke përmendur dhe lakuar në mënyrë të papërgjegjshme emrin e KF Tirana dhe llogaritë e klubit dëshirojmë të sqarojmë se:

Asnjëherë, asnjë vlerë monetare nuk ka kaluar në asnjë llogari tjetër përvecse ato zyrtare të KF Tirana.

Kushdo që është i interesuar, subjekt, gazetar apo futbollist që kërkon informacione të sakta për këtë cështje duhet të drejtohet në departamentin e zyrës së shtypit të klubit, për të gjitha informacionet e nevojshme. Cilido që do të njollosë emrin e klubit 25 herë kampion në Shqipëri, për interesa meskine apo goditje të ulta për mënyrën sesi menaxhohet ky investim i madh, do të përballet me procedurat ligjore për shpifje sic parashikon ligji shqiptar.

Klubi ka qënë gjithmonë i hapur dhe transparent me publikun në cdo situatë dhe për këtë arsye sqarojmë se nuk do të lejojmë askënd të përbalti punën tonë”, thuhet në reagimin e Tiranës.

 


Lajmi kryesor:

Përgënjeshtrimi (i rremë)! FSHF e mohoi, por llogaritë bankare JANË të bllokuara...Armando Duka në gjyq me Përmbaruesin, Refik Halili mbron skandalin (DOKUMENTI)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Copa metali në biskota, AKU: S’ ka prezencë të këtij produkti në magazinë dhe as në raftet e shitjes

Copa metali në biskota, AKU: S’ ka prezencë të këtij produkti në magazinë dhe as në raftet e shitjes