Zgjedhjet e 14 majit, misioni i OSBE-ODIHR zbret në Tiranë! Takojnë Bylykbashin dhe Metën! Të premten takim me Alibeajn

TIRANË- Zgjedhjet vendore të 14 majit kanë zbritur në Tiranë Misionin e Vlerësimit të Nevojave të OSBE/ ODIHR. Ditën e sotme ata u takuan me përfaqësuesit e PD së Rithemelimit Oerd Bylykbashin dhe Ivi Kason, gjithashtu përfaqësues të PD në tryezën e reformës zgjedhore të 2020.

Pas Bylykbashit dhe Kasos, ekspertët e OSBE-së zhvilluan edhe një takim me kryetarin e partisë së Lirisë Ilir Metën.

Ditën e premte Misioni i OSBE/ODIHR do të takohet edhe me kreun e grupit të PD, Enkelejd Alibeajn, ndërsa në axhendë janë takime me të gjitha partitë kryesore në vend, shoqërinë civile dhe media.

Misioni do të hartojë dhe një raport, mbi bazën e të cilit ODIHR do të vendosë në ç'shkallë do vëzhgohen zgjedhjet vendore.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Shkodër/ Reshje dëbore në pranverë, në aksin Bogë-Theth borëpastrueset në terren për hapjen e rrugës (VIDEO)

Shkodër/ Reshje dëbore në pranverë, në aksin Bogë-Theth borëpastrueset në terren për hapjen e rrugës (VIDEO)