Refuzoi biletat për të udhëtuar me nëndetësen ‘Titan’, miliarderi amerikan: Mua dhe djalit na bënë ulje 100 mijë dollarë

Refuzoi biletat për të udhëtuar me nëndetësen ‘Titan’, miliarderi amerikan: Mua dhe djalit na bënë ulje 100 mijë dollarë


Pas ngjarjes tragjike të nëndetëses ‘Titan’, një miliarder amerikan nga Las Vegasi ka zbuluar detaje rreth një oferte të lirë që i ishte bërë për të ndërmarrë udhëtimin me nëndetësen ‘Titan’, bashkë me djalin e tij.

Miliarderi Jay Bloom tha se ai e refuzoi ofertën, që i ishte bërë në momentin  e fundit, që të udhëtonte për 150 mijë dollarë për person, 100 mijë dollarë më pak se çmimi i zakonshëm prej 250 mijë dollarësh.

Por miliarderi th se e kishte refuzuar aventurës për shkak të shqetësimeve për sigurinë, ndonëse i kishin thënë se udhëtimi në fund të Atlantikut është aq i sigurt, njësoj si të kalosh rrugën.

“I shpreha shqetësimet e mia për sigurinë dhe Stockton më tha se sigurisht që ka rrezik, por është më e sigurt se të fluturosh me helikopter apo të bësh zhytje skuba. Ai ishte shumë i bindur se udhëtimi ishte i sigurt. Jam i sigurt se e besonte atë që thoshte. Por ai ishte gabim”, tha miliarderi Jay Bloom.

Bloom thotë se i vjen keq që pasaniku tjetër, Shahzada Dawood dhe i biri Suleman, që ishte vetëm 19 vjeç, shkoi në vendin e tij dhe humbën jetën në mënyrë tragjike.

 


Lajmi kryesor:

Regjisori i Titanikut: OceanGate ishte paralajmëruar për rrezikun


M.T/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Rrëzohet kërkesa e Bardhit për mocion me debat për fondet e IPARD, Çuçi: Nuk është momenti, po bëjmë përpjekje për t’i zhbllokuar

Rrëzohet kërkesa e Bardhit për mocion me debat për fondet e IPARD, Çuçi: Nuk është momenti, po bëjmë përpjekje për t’i zhbllokuar