Tjetër skandal në Hollywood/ Regjisori i famshëm i 'The Fast and the Furious' akuzohet për përdhunim

Tjetër skandal në Hollywood/ Regjisori i famshëm i 'The Fast and the Furious' akuzohet për përdhunim

Pas skandalit seksual të regjisorit Harvey Weinstein e cila tronditi botën, edhe regjisori i “The Fast and the Furious”, Rob Cohen është akuzuar ditën e sotme nga aktorja dhe regjisorja Asia Argento. Ajo ka akuzuar Cohen, për agresion seksual. Argento u shpreh për mediat se Cohen e kishte përdhunuar pasi e kishte detyruar të konsumonte më parë një lloj droge. Argento ka qenë një nga aktivistet më të mëdha të lëvizjes Metoo, e krijuar pas zbulimit të skandaleve të Harvey Weinstein. Një zëdhënës i regjisorit Cohen, e konsideroi pretendimin e Argentos si të rremë e madje shokues.

Argento pretendon se agresioni ka ndodhur ndërsa po xhirohej filmi aksion xXx në 2002 me Vin Diesel dhe Samuel L. Jackson.

Në atë kohë, unë nuk e dija ekzaktësisht se çfarë kishte ndodhur. U zgjova në mëngjes e zhveshur, në krevatin e tij”, tha Argento për Corriere Della Sera.

Akuzat, janë përfshirë edhe në autobiografinë e Argentos, Anatomy of a Wild Heart, që do të publikohet në Itali më 26 janar. Kjo nuk është hera e parë që Cohen akuzohet. Në 2019 ai u akuzua në shtyp për agresion seksual ndaj një viktime, emri i të cilës nuk u bë publik, madje edhe e bija Valkyrie Weather,  e ka akuzuar më parë se ai e kishte ngacmuar kur ajo  ishte fëmijë.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • regjizori: 25/01/2021 18:15

    o kazan weinstein nuk esht regjizor por produktor dmth ai qe jep parate per prodhim filmi

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit