Regjisori Kastriot Çipi: Nesër vendoset shembja e teatrit, thirrje artistëve të bashkohen

Regjisori Kastriot Çipi: Nesër vendoset shembja e teatrit, thirrje artistëve të bashkohen

Regjisori Kastriot Çipi

TIRANE-Regjisori Kastriot Çipi përmes një statusi në Facebook njofton të gjithë aktorët e Teatrit Kombëtar që nesër në mesditë të jenë në mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Tiranës, pasi do të miratohet vendimi që i hap rrugë shembjes së Teatrit Kombëtar.

Nesër në ora 12, në mbledhjen e Këshillit Bashkiak Tiranë votohet projekt-vendimi për kalimin e trojeve në varësi të bashkisë privatëve që duan të ndërtojnë me PPP. Ndër to edhe terreni i Teatrit Kombëtar. Ky është hap konkret për shembjen e TK. Ne po regjistrojmë emrat për të marrë pjesë si vëzhgues në mbledhje. Ata që duan të jenë në sallë, të kontaktojnë me Robert Budinen +355 69 409 5804. Të tjerët le të qëndrojnë poshtë bashkisë në shenjë solidariteti. Ftoni kë të mundni!

Regjisori Kastriot Çipi

Një pjesë e artistëve vijojnë që të kundërshtojnë shembjen e Teatrit Kombëtar, ndërsa qeveria dhe kryebashkiaku Veliaj para pak javësh prezantuan projektin e teatrit të ri  që do të ndërtohet mbi rrënojat e atij ekzistues.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Plaku: 25/04/2018 20:56

    O dembela "artista",meruni me punet qe duhen e mos u beni vegla te Salihit prej Viçidollit.Salihi ne fillim shkaterroi gjithe ekonomine dhe pasurine e perbashket,me 1997/1998 i vuri flaken qe te mos merresh vesh se sa ishte vjedhur e tani po ju perdorë si mish per top dhe nuk duhet shume shkolle per ta kuptuar se si thonin te vjetrit i mbyturi te mbyte.....

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Vedat Muriqi s'ka të ndalur, shënon sërish në La Liga dhe vendos rekord

VIDEO/ Vedat Muriqi s'ka të ndalur, shënon sërish në La Liga dhe vendos rekord