Regjisori Taika Waititi flet për martesën me Rita Orën: Patëm kimi sapo folëm për herë të parë! Kosova dhe Zelanda e Re kanë shumë ngjashmëri

Regjisori Taika Waititi flet për martesën me Rita Orën: Patëm kimi sapo folëm për herë të parë! Kosova dhe Zelanda e Re kanë shumë ngjashmëri

Rita Ora dhe bashkëshorti i saj

Regjisori i mirënjohur, Taika Waititi u martua me Rita Orën disa muaj më parë pasi nisën romancën e tyre në vitin 2021. Në një intervistë që ka dhënë së fundmi, regjisori nga Zelanda e Re ka rrëfyer se e njihte krijuesen e hitit “Hot Right Now” prej më shumë se tre vitesh përpara se të lidheshin në vitin 2021.

I pyetur nga Louis Theroux për takimin e tyre të parë, regjisori tha: “Ne në fakt e kemi njohur njëri-tjetrin prej vitesh, përpara se të lidheshim. Të gjithë mendojnë se jemi takuar në Australi vitin e kaluar. E dini kush e solli në shtëpinë time? Rob Pattinson. Ai e solli atë.

Po bëja një festë dhe sapo biseduam, u bëmë miq. Pastaj për vite me radhë për tre vitet e gjysmë ne ishim thjesht shokë të mirë. Ne vijmë nga vende të ndryshme të botës, ajo është nga Kosova dhe unë nga Zelanda e Re, janë shumë larg, por prejardhja jonë ishte mjaft e ngjashme!

Sfondi i komunitetit Maori është mjaft i ngjashëm me komunitetin kosovar, pasi ndjeshmëritë tona janë mjaft të përafruara, mendoj.“, tha regjisori.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

DIREKT ITALI 2-1 SHQIPËRI/ Nedim Bajrami shënon supergol pas 23 sekondash dhe futet në historinë e Evropianit, Italia përmbys me Bastonin e Barellan! Mbyllet pjesa e parë

DIREKT ITALI 2-1 SHQIPËRI/ Nedim Bajrami shënon supergol pas 23 sekondash dhe futet në historinë e Evropianit, Italia përmbys me Bastonin e Barellan! Mbyllet pjesa e parë