Renditja/ AF Elbasani dhe Bylis garë në distancë, fiton edhe Flamurtari! Apolonia dhe Kastrioti tri pikë në shtëpi

Renditja/ AF Elbasani dhe Bylis garë në distancë, fiton edhe Flamurtari! Apolonia dhe Kastrioti tri pikë në shtëpi

Foto ilustruese

Kategoria e Parë e futbollit në Shqipëri zhvilloi këtë të shtunë javën e 28-të. Te suksesi dolën AF Elbasani dhe Bylis që vijojnë garën për kreun e renditjes. Elbasanasit e Nevil Dedes mposhtën në Peshkopi 2-3 Korabin falë dopietës së Grecës dhe golit të Ardit Hoxhajt.

Në "Roza Haxhiu", Lushnja vendase humbi 1-2 me Bylisin. Kibe dhe Camara i dhanë tri pikë me vlerë ballshiotëve. Në Vlorë ishte Flamurtari që mundi pa vështirësi 3-1 Tomorin me golat e Podrimcakut, Shkurtajt dhe Bathës.

Tri pikë edhe Apolonia që fitoi 2-1 kundër Luzit në Fier. Kastrioti mundi minimalisht Luzin, ndërsa Besa mori tri pikë në Burrel.

AF Elbasani dhe Bylis garojnë për kreun e Kategorisë së Parë, ndërsa në zonën e promovimit ndodhen Flamurtari, Vora, Apolonia dhe Korabi. Në zonën e ftohtë Kastrioti, Besa, Luzi dhe Tomori.

Kategoria e Parë, java 28-të:

E shtunë, 6 prill 2024 - 15:00

Apolonia 2-1 Vora

Burreli 0-1 Besa

Flamurtari 3-1 Tomori

Kastrioti 1-0 Luzi

Korabi 2-3 AF Elbasani

Lushnja 1-2 Bylis

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Shpërthim me tritol në banesën e 50-vjeçarit në Fushë-Krujë (EMRI)

Shpërthim me tritol në banesën e 50-vjeçarit në Fushë-Krujë (EMRI)