Renditja/ AF Elbasani dhe Bylis në garë për trofeun, Flamurtari ngec në shtëpi! Besa dhe Korabi tri pikë në udhëtim

Renditja/ AF Elbasani dhe Bylis në garë për trofeun, Flamurtari ngec në shtëpi! Besa dhe Korabi tri pikë në udhëtim

Vora 2-3 Korabi

Kategoria e Parë e futbollit në Shqipëri zhvilloi javën e 27-të. Këtë të dielë u zhvilluan gjashtë duele, teksa AF Elbasani dhe Bylis janë në garë mes tyre për vendin e parë.

Në "Adush Muça", Bylis fitoi 2-0 kundër Kastriotit me golat e Eminit dhe Maçollit në pjesën e parë. Në stadiumin e Vlorës, vendasit e Flamurtarit nuk shkuan më shumë se barazimi 0-0 me Apoloninë.

Në Berat, Besa 'ngjiti' Tomorin duke e mposhtur 1-4 dhe lënë në fundin e tabelës. Ndërkohë sfida mes Vorës dhe Korabit foli për dibranët që fituan 2-3. Në "Roza Haxhiu" të Lushnjës, Luzi fitoi 2-1 ndaj Burrelit.

 AF Elbasani këtë mbrëmje bëri detyrën duke fituar 3-1 me Lushnjën dhe vijon kryesimin.

Kategoria e Parë, raundi 27:

E dielë, 14:00

Bylis 2-0 Kastrioti

Flamurtari 0-0 Apolonia

Luzi 2-1 Burreli

Tomori 1-4 Besa

Vora 2-3 Korabi

19:00 AF Elbasani 3-1 Lushnja

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë