Renditja/ Bylis mposht 3-2 Korabin dhe rikthehet në Superligë, fitojnë edhe Luzi me Tomorin

Renditja/ Bylis mposht 3-2 Korabin dhe rikthehet në Superligë, fitojnë edhe Luzi me Tomorin

Ekipi i Bylisit

Kategoria e Parë e futbollit në Shqipëri ka nisur javën e 29-të. Mesditën e së shtunës Bylis fitoi 3-2 kundër Korabit dhe zyrtarisht është në Superligë sezonin që vjen. Një arritje e madhe për ballshiotët që tanimë kërkojnë të sigurojnë trofeun e së Parës në garë me AF Elbasanin.

Nga ana tjetër, elbasanllinjtë presin sot në 19:00 Apoloninë në një stadium të zbrazur nga dënimi dhe me vetëm një pikë sigurojnë edhe ata elitën pas nëntë vitesh mungese dhe një peripecie me ekipin dhe ndërrimin e emrit.

Po sot, te tri pikët doli edhe Luzi që mundi 4-0 Lushnjën, ndërsa Tomori fitoi 1-0 me Burrelin.

Kategoria e Parë, java 29-të:

E shtunë

15:00

Bylis 3-2 Korabi (Kibe 24', Camara 39', Peralta 73' / Kryemadhi 29', Kasalla 41')

Luzi 4-0 Lushnja (Treni 20', Veriu 63', Itodo 83', 85')

Tomori 1-0 Burreli (Hysolli 87')

19:00 AF Elbasani - Apolonia

E dielë:

15:00 Besa - Kastrioti

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Himarë/ Rama i jep certifikatën e pronësisë, vajza e Petro Markos: Do ta kthej në muze, kujtimi i babait do jetë gjithmonë aty

Himarë/ Rama i jep certifikatën e pronësisë, vajza e Petro Markos: Do ta kthej në muze, kujtimi i babait do jetë gjithmonë aty