Reperët izraelitë thirrje për vrasjen e Dua Lipës, hiti bën xhiron e rrjetit: Çdo qen do marrë atë që meriton

Dy reperë izraelitë, një djalë dhe një vajzë, në këngën e tyre “Harbu Darbu” bëjnë thirrje për vrasjen e këngëtares me origjinë shqiptare, Dua Lipa dhe modeles së njohur Bella Hadid, duke i bërë “përgjegjëse” për sulmet e Hamasit që ndodhën më 7 tetor.

Dy reperë nga Izraeli, Ness and Stilla në këngën me titull “Harbu Darbu”, bëjnë thirrje për vdekjen e këngëtares së njohur me origjinë shqiptare Dua Lipa, modeles së njohur Bella Hadid dhe aktores Mia Khalifa, duke i bërë “përgjegjëse” për sulmet e Hamasit që ndodhën më 7 tetor.

Kënga e lançuar para tre muajsh ka marrë 18 milionë shikime në Youtube, një këngë kontroverse rep që është bërë himni jozyrtar i luftës. Sipas një artikulli të DailyMail dy reperët kërcënojnë duke kënduar në gjuhën hebraike.

Kënga nis duke përmendur krerët e Hamasit dhe Hezbollahut  ndërsa në një frazë tjetër të këngës  thuhet: “Çdo qen të marrë atë që meriton në fund” duke shprehur se tri personazhet e famshëm se janë shkaktarët për luftën që po ndodh në atdheun e tyre.

 

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ols: 17/02/2024 11:53

  Dua,zemer,kane perdorur emrin tend per te mare klikime

  Përgjigju
 • Anna: 17/02/2024 11:52

  Cifute hesapi,jane te mallkuar perjetesisht

  Përgjigju
 • Dardan Muri: 16/02/2024 21:01

  Dy reperet injorante, duhet te lexojne historine e botes e te njohin se populli i Dua Lipes eshte i vetmi ne Europe qe shpetoi e strehoi cifutet pa dorezuar asnje.

  Përgjigju
 • Supaxhiu 300 evro: 16/02/2024 07:01

  Dy reper nuk prezantohen Israelin,dhe Dua Lipa duhet te jet me e kujdeseshme ne intervista sepse deklarata shume sensibel influencojn ne kete kohe mjaft komplekse.Neqoftese plas nje lufte tjeter cfar do te thot Dua jone?Mos te merret me me politike mendoj.

  Përgjigju
  • Vivi: 16/02/2024 11:15

   Dua shumë ka punu me vend, e ka fol të vërtetën që shumë burra spo kanë guximin e saj. Ajo se ka mbrojtur hamasin po ka bërë thirrje që të ndalet dhuma mbi popullatën e pafajshme

 • Askush: 16/02/2024 06:45

  Përgjegjës kryesor për luftën në Gaza dhe në Ukrainë janë Amerikanët dhe perëndimi

  Përgjigju
 • Iris: 16/02/2024 03:42

  18 milion klikime nuk jane ndonje gje e madhe,po te mendosh qe keta te dy ne boten nderkombetare te muzikes jane askushi dhe aq me teper kendojne ne hebraisht qe nuk e kupton askush pervec atyre qe e kane gjuhen e tyre,te tjeret e klikojne vetem pse u pelqen /tralala-ja/,pa patur idene e permbajtjes,njelloj sic klikohet Enca me shoqe nga arabet e turqit.

  Përgjigju
  • Leo: 16/02/2024 14:43

   Haha

 • Fati: 16/02/2024 01:45

  …/…/ atdheun e tyre.” Ne atdheun e kujt? Zionisti atdhe s’ka!

  Përgjigju
 • Lica: 15/02/2024 21:41

  Kjo skene e nje rrace qe e urren gjithe bota perfshine dhe vendrte te celovizuara

  Përgjigju
 • Zylfije Ajeti: 15/02/2024 20:52

  Popull me Zemer akulli Zoti i denoft qysh e meritojn te pa shpirt

  Përgjigju
  • Dani: 17/02/2024 17:18

   Zylfije dhe id,,,t te tjere ketu po beni propagand serbe dhe nuk po komentoni per temen si dhe kto pordhtalet jan te shitura We albos are western and with US , israel whu are democratic God bless. Peace to the region she ment Dua thats all. God bless Lipa

 • KOPLIKU: 15/02/2024 18:25

  Me keqardhje e them ;" paska pase shume te drejte Hitleri, I paska njohur shume mire".

  Përgjigju
  • ana: 15/02/2024 21:00

   Po te gjykosh nje popull te tere mbi bazen e 2 repereve, atehere mjerr shqiperia dhe populli i saj qe jane gomere me 2 dy reperet Noizi dhe Stresi. hahahahahaahahahahhaa

 • Adi: 15/02/2024 15:47

  Keto duan nje hitler we te vejne mend se tani i kane krahet e hapure neper bote

  Përgjigju
 • Salah: 15/02/2024 15:23

  Ikni more Dy Jevgji e Lereni Rehat ma te Dashuren Shqipetare Dua Lipa Allahu e paste ne Mbrojtje Motren Tone

  Përgjigju
  • Racist: 16/02/2024 00:08

   Nuk është turp të jesh jevg. Izraelitët që vrasin popullsinë civile palestineze janë kriminelë. Krimineli mund të jetë i çdo race.

 • Qobani: 15/02/2024 14:40

  Ja vlen energjia e urrejtjes të shëndrrohet në DASHUNI shum shpirta dot qetsohen kur ta ndigjojnë

  Përgjigju
 • Turi: 15/02/2024 14:32

  Cifutet jane ata qe duhet te marin ate qe meritojne sepse jane kriminela dhe te pabese , historia ka treguar se kane mare ate qe meritojne dhe prape do te perseritet sepse po e kerkojne vete

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë