Report TV përshkruan rrugën nga ku duhet të kalojnë fëmijët në Rinas për të shkuar në këmbë në shkollë! 200 metra kundravajtje dhe pa trotuar

Rruga alternative, e njohur nga banorët në Rinas si 'Ura e Brrakës', sugjeruar nga ARRSH për t'u përdorur pas kthimit me një sens kalimi të rrugës kryesore, nuk i ndihmon fëmijët e zonës që të shkojnë të sigurt në shkollë.

Gazetari i Report Tv, Arsen Rusta, përshkroi mëngjesin e sotëm rrugën që do të duhet të kalojnë fëmijët për të shkuar në shkollë, ku shihet qartë rreziku që i kanoset, për shkak se pas përfundimit të rrugës alternative, e paasfaltuar dhe shumë e ngushtë, janë të detyruar të ecin 200 metra në këmbë, kundravajtje në një rrugë pa trotuar dhe ku fluksi i lëvizjes së automjeteve është i madh.


Lajmi kryesor:

Nxënësit në Rinas sërish pa mësim, në shkollë vetëm 6 prej tyre! Mësuesit: Vijnë vetëm ata që janë afër! Vëzhgimi i Report Tv, fëmijët detyrohen të kalojnë mes makinave në rrugën pa trotuar


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

VIDEOLAJM/ Luiza Gega 'rrëmben' medaljen e artë në Algjeri, organizatorët bëjnë gafën! Ngatërrojnë himnin e Shqipërisë me atë të Libisë