Report Tv sjell pamje me dron të protestës së thirrur nga Rithemelimi, militantët të shpëndarë në bulevard për t'u dukur shumë (Video)

Report Tv sjell pamje me dron nga protesta e Rithemelimit përpara kryeministrisë, që tregojnë një numër të ulët pjesëmarrësish dhe militantësh të udhëhequr nga dyshja Bardhi-Noka në mungesë të Sali Berishës që ndodhet në arrest shtëpie.

Edhe pse u pretendua një protestë masive duket se protesta e Rithemelimit ka qenë pothuajse në përmasat e protestave poshtë dritares së Berishës. Madje militantët janë shpërndarë nëpër bulevard për t’u dukur shumë.

Në momentin kulmor të protestës kur fjalën e mori vetë Sali Berisha u vu re një numër edhe më i vogël protestuesish. Pra ndonëse qëllimi kryesor i protestës u trumbetua se ishte për të treguar se opozita ekziston, as ky mesazh nuk u përcoll, pasi tashmë Rithemelimi është braktisur nga populli.


Lajmi kryesor:

Rithemelimi 2 orë protestë me militantë në shesh, Berisha me ‘foltore’ nga arresti shtëpiak! Hidhen kapsolla e molotovë drejt kryeministrisë


B.K/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Nik: 21/02/2024 19:48

  Une nuk jam me asnjeren pale por koha per ndryshim ka ardhe por gjithsesi nuk ka kundershtare Edi prandaj sa per opozit qe ka edhe 20 vite ngelet ne pushtet . Nese Populli nuk bindet qe ka nevoje per ndryshim ky behet Monark sa per opozit . Rinia intelektualet njerzit qe kan pas mundsi u zhduken nga ai vend i mjere qe ska ngele Aset kombtar pa u Shit pa u dhene me konçesjone Korrupsjoni ka Kap çdo hallke te shtetit nga komunat deri tek kryeministria rrugt jasht standarti shemben pa u mbaruar zyrtaret mendojn qe jan Zoti ne çdo zyre Arroganta pa mas . Mjer Populli ...

  Përgjigju
 • Dardan Muri: 21/02/2024 15:39

  Keta jane te gjithe genjeshtare njesoj si baba Sali.Nuk dalin ne proteste per te protestuar por te shperndahen te genjejne qe jemi shume dhe keta duan te qeverisin,hajde berishizem hajde.Vazhdim i enverizmit.Duhen eleminuar keto mbetje nga jeta politike si atavizma.

  Përgjigju
 • Ilir: 21/02/2024 14:40

  Saliu esht e ardhmja e tyre.dmth Kane marre fund Edhe ata QE I vene NGA mbrapa.????????????????

  Përgjigju
 • KASAP REXHEP BULE LEKA [ KEPI ]: 21/02/2024 07:30

  Ore po populli Shqiptar nuk është idjot. Pse kot e ka shpallur Sali bajgën hajdut si familje e minus të demokracis USA. Po a bëhet Shqipria me Flamurin pa bisht e me tipat e çunit të Shegës i ngjirizur në haurin e lopës me traktoristin Salinjanin. Po jo kto lloi tipash Shqoptarët i kan hedhur në plera kta derra.

  Përgjigju
 • Troja: 20/02/2024 20:29

  E paska hap thesin rusia serbia greqia për ti paguar spiunët në Shqipëri me kryespiunin saliviçopulos

  Përgjigju
 • dion: 20/02/2024 20:25

  Kaq shpellare ka mbledhur non grata.

  Përgjigju
 • Pilipili: 20/02/2024 19:55

  O sot o kurre - u mbyll, me orar te shkurter sot….hahaha. Kjo opozite ka mar fund. Ska cte thote me, i kemi ngju 34 vjet kto retorika. Kshu esht po ndoqe nji plakush te supershtrydhur, per me teper qe te gjithe e dine qe eshte i korruptuar dhe demaskuar.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë