Report Tv zbardh kompaninë që i përkiste kamioni, JA-ADA shpk rezulton me aktivitet të pezulluar

Report Tv zbardh kompaninë që i përkiste kamioni, JA-ADA shpk rezulton me aktivitet të pezulluar

 

Report Tv ka zbardhur kompaninë të cilën i përket kamioni që transportin e lëndë të parë për prodhimin e këpucëve dhe u gjetën 5 qese plastmasi me euro. Kamioni është në pronësi të kompanisë JA-ADA shpk. Kjo është një kompani që bënë transportin për palët e treta dhe po ashtu merret edhe me shërbimet për telekomunikacionin dhe internetin dhe është në pronësi të biznesmenit A.K.

Gjithashtu kompania në të cilën rezultonte e regjistruar kamioni Ja-Ada Shpk gjatë një kontrolli në regjistrat e QKB-së, rezulton me aktivitete të pezulluar. Ende nuk dihet se si një kompani që nuk kryen më aktivitete ka nisur një kamion për të sjellë nga Bari i Italisë lëndë të parë për prodhimin e këpucëve, ku ishin të fshehura dhe qeset me euro.

(Kliko këtu për të lexuar dokumentin qërteton se kompania JA-ADA rezulton me aktivitet të pezulluar )


Lajmi kryesor:

VIDEO/Sekuestrohen rreth 500 mijë euro në Portin e Durrësit, të fshehura në shasi, vinin nga Bari! Kamioni transportonte lëndë për fasoneri, arrestohet shoferi!


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Miqësoret/ Gentian Mezani rikthen Laçin te suksesi, triumfojnë Kukësi dhe Tirana

Miqësoret/ Gentian Mezani rikthen Laçin te suksesi, triumfojnë Kukësi dhe Tirana