Reportazhi i 'Rai 3', Lleshaj: Gazetari pa skrupuj, Shqipëria është çliruar nga kanabisi

1558432183_lleshaj22.jpg
Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj e cilëson si gazetari pa skrupuj reportazhin e Rai 3  për kanabisin. Ai mohon të dhënat që janë publikuar në reportazh duke theksuar se falë partneritetit me Italianë, Shqipëria është çliruar nga fenomeni i kultivimit masiv të kanabisit.

"Nuk është hera e parë, që një media në Itali bie pre e dizinformimit dhe papërgjegjshmërisë së ndonjë individi në përcjelljen e lajmeve mbi luftën kundër kultivimit të kanabisit në Shqipëri. Kjo gazetari sensacionale pa skrupuj fyen partneritetin e shkëlqyer me kolegët italianë!

Falë këtij partneriteti Shqipëria është çliruar nga fenomeni i kultivimit masiv të kanabisit e shënon çdo vit rezultate asfiksuese për krimin në këtë fushë.Fatmirësisht këto rezultate janë të certifikuara nga autoriteti i padiskutueshëm i Guardia di Finanza-s. Beteja vijon" shkruan ministri.


Lajmi kryesor:

'Kultivimi i kanabisit në Shqipëri është 12-fishuar', Rama për reportazhin e Rai 3: Turp gazetaresk, Guardia di Financa ta pergënjeshtrojë


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do i kërkoni presidentit Meta shpërndarjen e parlamentit?