Republika Çeke: Të gatshëm të riparojmë tanket e Ukrainës

Republika Çeke: Të gatshëm të riparojmë tanket e Ukrainës

Republika Çeke është e gatshme të riparojë tanket ukrainase dhe transportuesit e blinduar të ushtrisë ukrainase. Kjo është bërë me dije nga ministrja çeke e Mbrojtjes, Jana Cernochova.

Cernochova tha se Republika Çeke ishte vendi i parë që Ukraina kërkoi ndihmë për riparimin.

Republika Çeke ishte gjithashtu vendi i parë i huaj që furnizoi Ukrainën me tanke - T-72 të epokës sovjetike - dhe automjete luftarake këmbësorie BMP-1.


Lajmi kryesor:

Biden thirrje aleatëve: Sanksione të reja dhe izolim të Rusisë! Moska propozon armëpushim në fabrikën e çelikut! Bombardohet një spital afër Mariupolit, 300 njerëz nën rrënoja


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin