Reshje bore në qarkun e Dibrës, shoferët në rrugën e Bypass në Qafë-Murrizë këshillohen të lëvizin me goma dimërore e zinxhirë

 

Në Dibër gjatë natës ka pasur reshje bore. Në zonat malore trashësia e borës shkon në 20 cm, por nuk ka bllokime. Shoferët lëvizin në aksin e rrugës së Bypass-it nga tuneli në Qafë-Murrizë duhet të kenë goma dimërore dhe të kenë zinxhirë ne makinë që mos të bëhen shkaktare për bllokimin e rrugës. Rruga Lure- Peshkopi  është e bllokuar, por komunikimi me qendrën administrative Lurë  bëhet nga Rrësheni.


Lajmi kryesor:

Vijojnë shkarkimet nga Vau i Dejes, 110 banesa me prezencë uji në Shkodër! 1400 ha të përmbytura! Rruga e Obotit e pakalueshme


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A merr fund kriza në PD me zgjedhjen e kryetarit të ri më 29 korrik?×

Lajmi i fundit

Zyrtare/ Shkëlqeu në Botëror, Liverpool paguan 40 milionë euro për mesfushorin

Zyrtare/ Shkëlqeu në Botëror, Liverpool paguan 40 milionë euro për mesfushorin