Reshje dëborë në aksin e Llogarasë, qarkullimi vetëm me zinxhirë për shkak të ngricave

Llogara ngrica në rrugë

 

Në aksin e Llogorasë gjatë mëngjesit të sotëm ka prani të ngricave ku gjatë natës ka pasur reshje  bore.

Qarkullimi bëhet me zinxhir për shkak të ngricave në rrugë, policia rrugore nuk lejon makinat të qarkullojnë pa zinxhir, ndërkohë që borëpastrueset po punojnë për hapjen e rrugës duke hedhur kripë.

Lëvizja e mjeteve po bëhet me ngadalë dhe trafiku ka ndodhur për shkak të manovrave të gabuara të drejtuesve të mjeteve. Në mëngjes kishte ngricë, ndërsa tani është drejt normalizimit.

 

 


Lajmi kryesor:

Dëbora zbardh qarkun e Korçës në këtë fillim prilli, trashësia në zonat malore arrin deri në 17 cm! Lirohet qarkullimi i mjeteve në Llogara


Ora 09:27
Reshje dëborë në aksin e Llogarasë, qarkullimi vetëm me zinxhirë për shkak të ngricave
1 / 5
2 / 5
3 / 5
4 / 5
5 / 5
M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vetingu i politikanëve nga SPAK, mendoni se Basha po sfidon Berishën me këtë propozim?×

Lajmi i fundit

John

E pazakontë, i lënë në 'arrest shtëpie', 30-vjeçar shqiptar në Itali kërkon të futet në burg: Nuk duroj dot më gruan