Reshje dëbore në Kukës, rrëshqitje dherash në disa akse rrugore, gurët bllokojnë rrugën në Urën e Zapodit (VIDEO)

Reshjet e shiut dhe të dëborës kanë përfshirë qarkun e Kukësit me intensitet në zonat e ulëta dhe në lartësitë mbi 600-800 m mbi nivelin e detit.

Në Valbonë ka rënë borë 35 cm. Po ashtu edhe në Shishtavec, bora ka nisur edhe në qytetin e Kukësit.

Më herët në 24 orët e fundit në qytetin e Kukësit pati reshje të dendura shiu. Ndërkohe rrugët nacionale janë të kalueshme normalisht, ku problematikë ka pasur vetëm në aksin Fushë Dukagjin – Vrish.

Punonjësit e ARRSH-së po punojnë për pastrimin e rrugës dhe dherave. Ndërsa në vendin e quajtur Ura e Zapodit ka pasur rënie gurësh ku kanë bllokuar për disa minuta rrugën.

1611653987_kukes.jpg


Lajmi kryesor:

Reshjet e shiut, rrezikohet përmbytja e disa zonave! Në Fushë-Krujë mbi 50 banesa nën ujë! Në Durrës rinis lundrimi i trageteve! Meta thirrje qeverisë: Ndihmoni çdo qytetar (VIDEO)


E.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të nisë hetimet SPAK për të shpallurit non grata nga SHBA?×

Lajmi i fundit

John

Dinamo rikthehet me risi në Superligë, prezanton logon e re të klubit