‘Reshje shiu dhe dëbore’, si do jetë moti për sot

Foto ilustruese

Vranësira të dendura të cilat herë pas here sjellin reshje shiu e dëbore dominojnë motin në vendin tonë gjatë paradites.

Mesdita dhe kryesisht mbrëmja sjellin intesifikim të reshjeve në territor. Reshjet do jenë kryesisht shi për shkak të rritjes së temperaturave.

Temperaturat e ajrit sërisht në mëngjes por mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C në 13°C.

Era do fryjë e fortë me shpejtësi deri 70 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim mbi 6 ballë.

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shifrat e të infektuarve dhe të vdekurve nga Covid-19 mbeten të larta! Çfarë masash duhen të marrin ekspertët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Trump le të hapur mundësinë e rikandidimit në 2024