Reshje shiu dhe vranësira të shpeshta, parashikimi i motit për sot

Kjo e premte do të karakterizohet nga mot me kthjellime të pakta dhe vranësira të shpeshta duke sjellë reshje të izoluar shiu e dëbore në vendin tonë.

Por mesdita dhe pasditja sjellin herë pas here intesifikim të reshjeve në skajet veri-jug.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 13°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 6 ballë.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbështesni vendimin e kryeministrit Rama për të përfshirë në listat e PS-së Luljeta Bozon dhe Najada Çomon?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kamioni përplas biçikletën, plagoset 65-vjeçari në autostradën Durrës-Tiranë