Reshje shiu në disa qytete? Si do të jetë moti ditën e sotme

Sipas MeteoAlb: Mot i vranët dhe intervale kthjellimesh dominojnë në vend. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat Veriore-Jugore.

Por pasditja dhe orët e mbrëmjes dominohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta në Ultësirën Perëndimore por vranësira dhe shira do të ketë në skajin verior dhe jugor.

Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara në vlerat e mëngjesit POR rriten lehtë në mesditë duke bërë që vlerat ditore të luhaten nga 0°C deri në 17°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë deri e fortë në det, me shpejtësi 45-50 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë.

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Shënohet 32-vjetori i varjes me litar të poetit kuksian Havzi Nela