Reshjet e dëborës, ARRSH apel shoferëve: Kujdes maksimal në këto akse rrugore

Foto ilustruese

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë apel që shoferët të bëjnë kujdes në disa akse rrugore për shkak të reshjeve të dendura të dëborës. Në njoftimin e ARRSH, bëhet thirrje që të gjithë shoferët të tregojnë kujdes maksimal dhe të përdorin zinxhirë.

Njoftimi i plotë

Per shkak te reshjeve te dendura te debores qe vazhdojne ne Qarkun e Korces, Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore u bejne thirrje drejtuesve te mjeteve te tregojne kujdes maksimal ndersa udhetojne ne akset Korce-Voskopoje, Korce-Dardhe dhe Korce-Kapshtice.

Kompanite e mirembajtjes kane nderhyre dhe vazhdojne punen per kriposjen dhe mbajtjen e rruges te hapur. Aktualisht nuk ka probleme  me kalueshmerine e mjeteve por ato duhet te qarkullojne me zinxhire.

ARRSH dhe Policia Rrugore jane ne terren ndersa konsiderohet shume e rendesishme qe drejtuesit e mjeteve te respektojne sinjalistiken dhe udhezimet e punonjesve te policise ashtu sikurse gjate oreve te nates te kene kujdes te shtuar.


Lajmi kryesor:

Sërish probleme me qarkullimin prej dëborës, kalimi në Boboshticë-Dardhë i mundur vetëm me zinxhirë


  • Sondazhi i ditës:

    COVID-19/ A keni arritur të bëni aplikimin për të marrë leje për dalje nga shtëpia?