Reshjet e dëborës, qarkullimi në Rrugën e Kombit pa probleme

 

Pavarësisht reshjeve të dendura të borës që po vijojnë, ende qarkullimi i automjeteve në segmentin Morine-Kukës-Tunel-Rreshen i Rrugës se Kombit është pa probleme. Firma koncesionare i ka marrë masat për largimin e bores dhe kriposjen e gjithë gjatësisë së rrugës duke e bërë qarkullimin e lirshëm të mjeteve.

Por drejtuesit e automjeteve ne afërsi te tunelit te Kalimashit duhet të kenë kujdes gjatë lëvizjes për shkak të mjegullës së dendur sidomos nga Fushë-Dukagjini.

Gjatë mesditës në këtë segment përdoruesit e rrugës patën vështirësi nga bora që i gjeti të pa përgatitur me pajisje dimërore.


Lajmi kryesor:

Reshjet e dëborës bllokojnë 400 mjete në Qafë Murriz dhe aksin Peshkopi - Maqellarë! Evakuohen 50 pasagjerë! Dibra pa drita (VIDEO)


SI.E./E.H/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku