Reshjet e dendura të shiut shkaktojnë probleme në Vlorë, uji bllokon disa rrugë, vështirësi në qarkullim

Reshjet me intensitet të larte që kanë rënë gjatë gjithë natës në qytetin e Vlorës kanë sjellë dhe përmbytjet e para në qytet. Lagjet 'Pavarësia', 'Skela', '28 Nëntori' etj., kanë qenë nën pushtetin e ujit.

Punonjës së ujësjellës kanalizimeve kanë qenë gjatë natës në terren për pastrimin e pusetave dhe largimin e ujit nga rruga. Sot në orët e para të ditës vetëm një rrugë ajo e lagjes 'Rilindja' e cila vijon të jetë e mbushur me ujë ende e cila ndodhet nën nivelin e detit , por dhe aty po punohet.

Ndërkohë që përgjatë rrugës së Lumit të Vlorës ka pas rënie gurësh ne afërsi te fshatit Brataj.

J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Mos i besoni politikanit Sali Berisha?!